РЕЗОЛЮЦІЯ
науково-практичної конференції
«Ендометріоз: мультидисциплінарні аспекти у веденні хворих»
Дата проведення: 15 березня 2024 р.
Організатор конференції: офіційний провайдер БПР №1118 ГО "Одеське відділення Асоціації акушерів-гінекологів України", співорганізатори - Одеський національний медичний університет, департамент охорони здоровʼя Одеської обласної військової адміністрації.
В роботі міжрегіональної конференції прийняли участь більше 250 учасників з Одеської, Миколаївської та інших областей України. Формат конференції - гібридний (он-лайн/офлайн на платформах YouTube і Webex).
Учасниками конференції були представники сфери практичної охорони здоров'я, керівники лікувальних установ та органів управління охорони здоров'я, науково-педагогічні працівники кафедр акушерства і гінекології, сімейної медицини, лікарі спеціальностей – акушери-гінекологи, урологи, хірурги, онкогінекологи, проктологи.
В конференції прийняли участь відомі в Україні лікарі та науково-педагогічні працівники, професори кафедри хірургії ОНМедУ Каштальян М.А., Грубник В.В., професори кафедри загальної, дитячої та військової хірургії з курсом урології ОНМедУ Костев Ф.І., Ухаль М.І., професор кафедри онкогінекології Рибін В.І., к.мед.н., головний лікар Інституту Генетики Репродукції (м. Київ) – Капустін Е.В., професори кафедри акушерства і гінекології Гладчук І.З., Манасова Г.С., головний гінеколог Міністерства оборони України, полковник медичної служби, д.мед.н., професор Назаренко О.Я. та інші.
Основним напрямком конференції був розгляд проблем ендометріозу з точки зору міждисциплінарних аспектів діагностики та лікування захворюванння. Було підкреслено розповсюдженість ендометріозу серед жінок репродуктивного віку, особливо екстрагенітальних його форм, надано сучасну інформацію про значення ендометріозу у жінок, що входять до програм допоміжних репродуктивних технологій
Окремо розглянуто урологічні та кишкові форми захворювання, надано інформацію про сучасні підходи до обстеження хворих цих груп; підкреслено особливості хірургічного та наступних підходів до гормонального лікування в довгостроковій перспективі з метою забезпечення належної якості життя та репродуктивного здоровʼя.
Учасникам конференції надано останні світові рекомендації щодо стандартів діагностики та лікування ендометріозу та його різних форм; представлені окремі клінічні випадки, відеопрезентації хірургічного/ендоскопічного лікування рідкісних форм захворювання.
Наголошено саме на міждисциплінарній спрямованості до ведення хворих з ендометріозом різної локалізації з метою профілактики важких ускладнень захворювання.
Конференція завершилась дискусією з ретельним обговоренням окремих випадків, обраних підходів до обстеження та лікування представлених клінічних кейсів.
Міждисциплінарний характер конференції надав унікальну можливість поспілкуватися з фахівцями різних галузей медицини, поділитися новаторськими думками і рішеннями, обговорити наукові та практичні напрацювання.
За матеріалами конференції слухачами пройдено тестування, що дозволило їм отримати бали про безперервний професійний розвиток. Повну інформацію про конференцію, відеозаписи доповідей представлено на сайті Одеського відділення Асоціації акушерів-гінекологів України за посиланням: https://ov.aagu.od.ua
За матеріалами конференції слухачами пройдено тестування, що дозволило їм отримати бали про безперервний професійний розвиток. Повну інформацію про конференцію, відеозаписи доповідей представлено на сайті Одеського відділення Асоціації акушерів-гінекологів України за посиланням: https://ov.aagu.od.ua
Таким чином, за результатами представлених доповідей та загальної дискусії учасників конференції рекомендовано:
1.Керівникам лікувально-профілактичних установ регіону, лікарям акушерам-гінекологам, урологам, хірургам та ін. профільним спеціалістам, що надають медичну допомогу жіночому населенню:
2. Рекомендувати Президіуму Одеського відділення Асоціації акушерів-гінекологів:
1.Керівникам лікувально-профілактичних установ регіону, лікарям акушерам-гінекологам, урологам, хірургам та ін. профільним спеціалістам, що надають медичну допомогу жіночому населенню:
- забезпечувати надання медичної допомоги жінкам відповідно до встановленого діагнозу та вимог діючих в даний час клінічних настанов та міжнародних стандартів з урахуванням доказової медицини, що рекомендовані МОЗ України
- в умовах військових дій в Україні особливу увагу приділятиме охороні репродуктивного здоров'я населення, продовжуватиме вдосконалювати перинатальну та акушерсько-гінекологічну допомогу з використанням новітніх технологій та досягнень сучасної медичної науки, можливостей та переваг, що має бути спрямоване на стабілізацію та покращення демографічних показників.
- вважати пріоритетним завдання покращення якості персоналізованої профілактичної допомоги жіночому населенню
- забезпечувати наступність та міждисциплінарний - консиліумний - підхід до вирішення питань діагностики та лікування складних випадків гінекологічних захворювань, зокрема, ендометріозу, на жіночу репродуктивну систему
- акцентувати увагу на вдосконаленні діяльності первинної ланки, якості проведення профілактичних медичних оглядів жінок
2. Рекомендувати Президіуму Одеського відділення Асоціації акушерів-гінекологів:
- регулярно включати до освітніх програм безперервного професійного розвитку лікарів розділи, присвячені особливостям поєднаної патології: соматичні, гінекологічні, ендокринні, онкологічні захворювання, вагітність та ін.
- вдосконалювати заходи з безперервної післядипломної освіти лікарів всіх спеціальностей, середнього медичного персоналу з використанням сучасних методів навчання (дистанційного та симуляційного);
- посилити зв'язок освіти з науковими дослідженнями, залучати студентів, аспірантів та молодих вчених до вирішення практичних проблем охорони здоров’я.