Чергова ініціатива заборонити аборти може спричинити різке збільшення показників материнської смертності, "абортного туризму" та підпільних абортів, переконують опитані DW експерти.
"Заборонити це неможливо, бо ми одразу отримаємо збільшення показників материнської смертності, погіршення доступу до кваліфікованої медичної допомоги. В Румунії вже була заборона абортів, і показники материнської смертності зашкалювали. Вони були у 15-20 разів вищими, ніж у сусідніх країнах", - наголошує Камінський.
"Наші жінки до Німеччини не поїдуть. Вони шукатимуть бабку, сусідку, і буде це відбуватися на кухні, у ванній, підвалі чи в полі. Вони дуже сильно ризикуватимуть своїм життям. Нині в Україні 80 відсотків жінок, які народжують, - ті, хто народжує вперше. І з таким підходом це буде востаннє", - попереджає Камінський.
"Не всі лікарі будуть погоджуватися. А ті, хто погодиться, як правило, не дуже компетентні. Ризики для здоров'я жінки зростуть в рази. Найбільша кількість абортів у сім'ях в селі, коли жінка вже має кількох дітей і більше не хоче. Це основна група, яка поповнює статистику. Який стан медицини у селах - добре відомий", - зауважує Поровська.
"В Україні, на жаль, продовжує реєструватися від'ємний показник природного приросту населення, і однією з головних причин такого стану речей є аборти", - обґрунтовує свою позицію у пояснювальній записці до законопроекту Голубов.
"Що стосується мовного питання і квот, то я впевнена, що це не відволікання уваги, а дуже важлива проблема, яка потребувала вирішення, і це була воля великої частини громадянського суспільства. А щодо абортів я не підтримую ці ідеї і здивована, що ця тема з'явилася у парламенті. Не треба ворожити на кавовій гущі, кому це вигідно. Це конспірологія і припущення. Треба просто пояснити, чи на часі це питання, а не гадати", - вважає шеф-редакторка Інтернет-видання "Детектор медіа" Наталія Лигачова.
"Це питання спалахує, коли люди хочуть попіаритися, коли немає інших способів виплисти на хвилю дешевої популярності. І нікому не відомий депутат тут же стає героєм дня. Про турботу про жінку зовсім не йдеться, так само як і про покращення демографічної ситуації чи державні інтереси. Це спосіб самопіару", - переконаний голова виконкому "Асоціації акушерів-гінекологів України" В'ячеслав Камінський.