Пiдсумки циклу симуляційних тренінгів «Профілактика та лікування масивної акушерської кровотечі»
Шановні колеги! З 5 по 7 березня 2024 р. у пологових будинках нашого міста було проведено цикл симуляційних тренінгів "Профілактика та лікування масивної акушерської кровотечі"
КНП «»Пологовий будинок №5» - захід БПР № 3701773
КНП «»Пологовий будинок №7» - захід БПР № 3701774
КНП «»Пологовий будинок №1» - захід БПР № 3701775
Тренінг передбачав теоретичну частину, де висвітлювалися сучасні підходи до питань профілактики масивних акушерських кровотеч та перші кроки у лікуванні цього ускладнення пологів; були представлені та запропоновані для впровадження у повсякденну роботу останні світові рекомендації.
Для виконання практичної частини тренінгу було створено команди (від 4 до 8), до яких увійшли співробітники кожної установи (акушери-гінекологи, анестезіологи, акушерки, анестезстки, санітарки); безпосередньо в пологових залах та операційній з використанням симулятора відпрацьовувалися покрокові навички профілактики та лікування післяпологових кровотеч. При оцінці роботи команди враховувалися вміння своєчасно поставити діагноз, оцінити стан пацієнтки та крововтрату, надати всю необхідну діагностичну та лікувальну допомогу; окремо оцінювався час, протягом якого було надано кваліфіковану допомогу, навички консервативних методів зупинки кровотечі, у т.ч. відпрацювання навичок застосування внутрішньоматкової балонної тампонади та ін.
Практична частина симуляційного тренінгу:
Постановка нового ситуаційного завдання для кожної команди окремо!
Надання медичної допомоги у пологової залі/операційній (згідно до завдання) з відео- фіксацією етапів виконання
Дебрифінг сімуляційного тренінгу, оцінювання командної роботи, оцінка якості надання медичної допомоги та результату для пацієнтки (манекен) на підставі відеозапису. Розгляд питань, типових помилок, варіанти рішень.
Підсумкове оцінювання набутих знань, компетентностей та практичних навичок
Підведення підсумків.
Сподіваємось, тренінги були пізнавальними та корисними для вас и ваших пацієнтів! Хочемо нагадати декілька моментів Вашої роботи - відеозаписи.
Нам цікава ваша думка: на які теми ви б хотіли провести подібні тренінги, майстер-класи? (чекаємо ваші пропозиції в коментарях в Telegramm).